megous.com

Historické bastlení

Bastlení (1999–2003)

Bastlení elektroniky je můj oblíbený koníček. Nejintenziv­něji jsem se mu věnoval jako student SPŠE v Pardubicích. Nicméně nadále mám doma dílnu, hromady součástek a tu a tam něco zbastlím.

Rád vymýšlím a stavím vlastní obvody, tak abych jim co nejvíce rozuměl. Někdy s cílem udělat užitečnou věc, jindy jen tak pro dobrý pocit z tvorby. Tady je něco z té historické:

Digitální měřicí systém (2001–2002)

Maturitní výrobek a moje magnum opus na střední škole. Na tuhle hračku jsem velmi pyšný. Co je DMS nejlépe popíše samotné PDF a prezentace.

DMS je počítačem řízený měřicí systém připojený přes vlastní ISA kartu k boxu s měřicími kartami a napájecím zdrojem. Navrhl jsem k němu dvě karty. První implementuje plynule nastavitelnou časovou základnu postavenou z 74HCT obvodů a druhá implementuje A/D převodník pomocí mikrořadiče PIC.

ASIX PICCOLO nástroje pro Linux (2004–2011)

Piccolo-tools jsou nástroje pro programování PIC pomocí programátoru PICCOLO pod Linuxem.

Pomocí velmi jednoduchého rozhraní umožňují piccolo-tools programovat součástky 16F83, 16F84, 16F84A, 16F87×, 16F87, 16F88, 18Fxx2, a mnohé další.

Ovladač a nástroje pro grafické displeje (KS0108) (2003)

AGLL je knihovna pro ovládání grafického displeje z mikrokon­troléru PIC napsaná v jazyce C.

Součástí knihovny je simulátor displeje a program pro převod TrueType fontů do rastrového formátu pro použití v omezeném paměťovém prostoru mikrokontro­léru.

Knihovna podporuje kompilátory fy HT-SOFT (dnes již odkoupené firmou Microchip).

Lehký SQL DB wrapper (2007)

gsqlw je experiment s velmi tenkým obalením databázových API SQLite a PostgreSQL. Knihovnu jsem uvolnil do public domain.