megous.com

Portfolio – ukázky výsledků mé práce

Ovladače pro kamerový senzor HM5065 a senzorové rozhraní A83T (2017)

Cílem bylo vyvinout opensource ovladače pro Linux pro kameru a kamerové rozhraní v rámci SoC Allwinner A83T a začlenit je do mainline větve Linuxového jádra. Během projektu jsem vyvinul i dotykovou aplikaci pro testování kamery na tabletu.

Pro tablet TBS A711 a fy TBS

Nástroj pro efektivní firmu – 1CLICK (2009 – 2017)

1CLICK je webová aplikace jejíž cílem je pomoci firmám zefektivnit rutinní organizační úkony jako úkolování zaměastnanců, plánování času, řízení projektů, evidenci odpovědností nebo distribuci dokumentů.

Implementuji uživatelské rozhraní 1CLICK pro OCBS s.r.o.

E-shop pro knihkupectví Shakespeare a synové s.r.o. (2005 – 2017)

Shakes.cz je internetové knihkupectví prodávající zahraniční literaturu v ČR a v Německu.

Mnohamiliónová databáze knih, objednávkový systém pro zákazníky i dodavatele, podpora prodeje v kamenné prodejně, zákaznický klub, statistiky, importy dat od velkých dodavatelů knih, propojení na různé platební brány, EET…

Evidence zápisů ze schůzek Meeting minutes (2014 – 2016)

Meeting minutes je aplikace pro přehledé strukturované zápisy z jednání. Implementoval jsem uživatelské i administrač­ní rozhraní.

Turistické informace Bookletia (2012 – 2016)

Bookletia.com je knihovna turistických brožur, magazínů a výletních katalogů z celého světa. Implementoval jsem uživatelské i administrač­ní rozhraní.

MixBook (2011, 2013)

MixBook je konfigurační a integrační software pro továrnu na výrobu brzd. Implementoval jsem uživatelské rozhraní.

Sesam-e (2010–2013)

Sesam-e je software pro evidenci přijíždějících a odjíždějících vozidel z určitého prostoru využívající strojové rozpoznávání SPZ. Implementoval jsem uživatelské rozhraní.

VideoDetective (2009)

VideoDetec­tive je software pro automatizo­vanou detekci bezpečnostních událostí v živém videu a varování obsluhy aplikace.

Implementoval jsem uživatelksé rozhraní aplikace pro CodeBerry s­.r.o.

Svět plný odměn – Compenso.cz (2011 – 2012)

Compenso je program ve kterém jsou zákazníci odměňováni za nákupy u obchodníků. Získávají tak část zaplacené útraty zpět.

Implementoval jsem administrační rozhraní a kompletní software pro platební terminál u obchodníka (POS terminál) pro CodeBerry Consulting s­.r.o.

XML-RPC klient/server knihovna s kompilátorem rozhraní (2006 – 2012)

Libxr je knihovna pro rychlou tvorbu programů v jazyce C komunikujících po síti pomocí protokolů XML-RPC, nebo JSON-RPC.

Díky patří Zoniu, za podporu vývoje a uvolnění projektu pod svobodnou licencí. Prohlédněte si ukázku použití knihovny. Je použitá v kalendářo­vém systému 3E.

Kalendářový systém 3E (2007 – 2009)

Zonio s.r.o. jsem pomáhal vyvíjet alternativní kalendářový protokol 3E a jeho podporu na Linuxovém desktopu (implementoval jsem podporu v groupware Evolution). Podpořil jsem vývoj serverové implementace knihovnou libxr a vývojem jazyka pro definování XML-RPC rozhraní.

Linuxová distribuce Zblok (2005)

Zblok byl víceúčelový server pro malé a střední firmy, který nabízel poštovní služby se spam filtrem, sdílené úložiště souborů a web server pro veřejnost a vnitřní použití ve firmě. Ke všem těmto službám šlo přistupovat odkudkoliv, přes zabezpečenou virtuální privátní síť.

Pro Zblok jsem vytvořil sestavovací, instalační a distribuční systém aktualizací a webové administrační rozhraní.

Zadmin bylo webové administrační rozhraní pro nastavení služeb Zbloku a správu uživatelských účtů. Shlédněte si krátké a rychlé demonstrační video.

Slackware Linux Package Manager (2005 – 2011)

Spkg je alternativní manažer balíčků pro Slackware Linux.

Spkg je produktem reimplemen­tace a optimalizace balíčkovače Slackware, jíž jsem se bavil před 6 lety, během mého mnohaletého vztahu se Slackware Linuxem. Mé první Linuxové lás­ky.

Spkg je až 10× rychlejší než originální pkgtools Patricka Volkerdinga a umožňuje bezpečně přerušovat a vracet balíčkovací operace.

V roce 2010 byl spkg adoptován GNU/Linux distribucí Salix OS a našel tak svůj domov v počítačích uživatelů této distribuce.

megix – zavaděč pro živé distro (2004–2007)

Megix byl sestavovací systém pro živé distribuce. Chtěl jsem mít systém, pomocí kterého by šlo z libovolné distribuce Linuxu vytvořit bootovatelné CD. Základem byl minimalistický loader, který měl za úkol připravit virtuální souborový systém takovým způsobem, aby bylo možné nastartovat distribuci z CD či USB klíčenky.

Potřeboval jsem distribuci Linuxu, která by se dala používat v učebnách na ČVUT a která by nastartovala do 1 minuty z CD. Nic podobného tenkrát nebylo. Dobře známý Knoppix tehdy startoval 5 minut.