megous.com

Portfolio – ukázky výsledků mé práce

Nástroj pro efektivní firmu – 1CLICK (2009 – 2016)

1CLICK je webová aplikace jejíž cílem je pomoci firmám zefektivnit rutinní organizační úkony jako úkolování zaměastnanců, plánování času, řízení projektů, evidenci odpovědností nebo distribuci dokumentů.

Implementuji uživatelské rozhraní 1CLICK pro OCBS s.r.o.

E-shop pro knihkupectví Shakespeare a synové s.r.o. (2005 – 2016)

Shakes.cz je internetové knihkupectví prodávající zahraniční literaturu v ČR a v Německu.

Mnohamiliónová databáze knih, objednávkový systém pro zákazníky i dodavatele, podpora prodeje v kamenné prodejně, zákaznický klub, statistiky, importy dat od velkých dodavatelů knih, propojení na různé platební brá­ny…

Svět plný odměn – Compenso.cz (2011 – 2012)

Compenso je program ve kterém jsou zákazníci odměňováni za nákupy u obchodníků. Získávají tak část zaplacené útraty zpět.

Implementuji administrační rozhraní a software pro platební terminál u obchodníka (POS terminál) pro CodeBerry Consulting s­.r.o.

Webová aplikace megous.com (2008 – 2012)

Aplikace megous.com pohání stejnojmenný web, na který se právě díváte. Provozovat seriózní web vyžaduje víc než mít schopnost na něj doplňovat obsah. Úspěch webu stojí na vztazích, které kolem něj tvoříte a udržujete. Vztazích se zákazníky, inzerenty, dodavateli, čtenáři, přispěvova­teli, předplatite­li,… a v tom se snaží tato aplikace pomáhat.

Linuxová distribuce Zblok (2005)

Zblok byl víceúčelový server pro malé a střední firmy, který nabízel poštovní služby se spam filtrem, sdílené úložiště souborů a web server pro veřejnost a vnitřní použití ve firmě. Ke všem těmto službám šlo přistupovat odkudkoliv, přes zabezpečenou virtuální privátní síť.

Pro Zblok jsem vytvořil sestavovací, instalační a distribuční systém aktualizací a webové administrační rozhraní.

Webové administrační rozhraní Zbloku (2005)

Zadmin bylo webové administrační rozhraní pro nastavení služeb Zbloku a správu uživatelských účtů. Shlédněte si krátké a rychlé demonstrační video.

Slackware Linux Package Manager (2005 – 2011)

Spkg je alternativní manažer balíčků pro Slackware Linux.

Spkg je produktem reimplemen­tace a optimalizace balíčkovače Slackware, jíž jsem se bavil před 6 lety, během mého mnohaletého vztahu se Slackware Linuxem. Mé první Linuxové lás­ky.

Spkg je až 10× rychlejší než originální pkgtools Patricka Volkerdinga a umožňuje bezpečně přerušovat a vracet balíčkovací operace.

V roce 2010 bylo toto moje dítko adoptováno linuxovou distribucí Salix OS a našlo tak svůj domov v počítačích uživatelů této distribuce.

XML-RPC klient/server knihovna s kompilátorem rozhraní (2006 – 2012)

Libxr je knihovna pro rychlou tvorbu programů v jazyce C komunikujících po síti pomocí protokolů XML-RPC, nebo JSON-RPC.

Díky patří Zoniu, za podporu vývoje a uvolnění projektu pod svobodnou licencí.

Prohlédněte si ukázku použití knihovny a přečtěte si názory uživatelů.